پیام تسلیت حسین رضاپور به مناسبت ارتحال مبارز نستوه شیخ جعفر شجونی

پیام تسلیت حسین رضاپور به مناسبت ارتحال مبارز نستوه شیخ جعفر شجونی

بسم‌الله الرحمن الرحيم

»انا لله و انا اليه راجعون«

درگذشت عالم عامل، مرحوم مغفور حضرت آيت‌الله شیخ جعفر شجونی (رحمه الله عليه) که عمر پربرکت خود را در راه نشر معارف حقه شيعي سپري کرد ثلمه‌اي است جبران ناپذير که موجب تاثر و تالم همه علاقه مندان به ایشان گردیده است. اين دانشمند متقی،مبارز نستوه،مجاهد کبیر و اسوه ساده زیستی طول دوران حیات خود را در راه اعتلای علم و سیاست صرف کرد و در راه تحقيق و تدبير در مسائل اسلامي و ولایی تلاش كرد و در گسترش نشر معارف دینی و همچنين معارف حقه شيعي مبادرت فراوان داشت و در تهذيب نفس، ترويج و گسترش  آموزه های اسلامي عمر خود را سپري كرد.

ایشان مبارزی سخت کوش در دوران قبل و پس از انقلاب بود و از جمله یاران صدیق امام و رهبری به شمار میرفت که درگذشت ایشان و خاموشی چراغ وجود تاثیر گذار ایشان ثلمه ای است که شاید جبرانش در تاریخ معاصر انقلاب محال به نظر برسد.

شخصیت عمارگونه ایشان در فتنه های پس از انقلاب ایشان را در زمره افرادی قرار داد که هیچگاه فراموش نخواهد شد و رهنمودهایش در راستای حفظ انقلاب و دستاوردهای آن هیچ گاه به ورطه فراموشی نخواهد رفت.

اين محقق برجسته از جمله شاگردان مرحوم آيت‌الله بهجت بود و از محضر اين عالم ارزشمند درس گرفته بود و همچون استاد دیرین خود در کمال سادگی، متانت و وقار زیست کرد؛ ساده زیستی، صراحت لهجه و ولایتمداری از جمله خصایص ویژه این عالم ربانی بود همین خصایص ویژه موجب شد پیروزمندانه، ساده و آرام به سوی لقاالله حضور یابد.

اینجانب با شناختی که در طول سال های آشنایی با این مجاهد راه خدا از ایشان پیدا کردم؛ اطمینان قلبی دارم ایشان خشنود و سرافراز و با قامتی استوار در پیشگاه خداوند حاضر خواهد شد و امید دارم که در روز جزا از شفاعت این مرد بی بدیل محروم نمانم.

اینجانب ارتحال اين عالم مجاهد را به پيشگاه حضرت ولي‌عصر(عج)، مقام معظم رهبري، شاگردان و ارادتمندان به ايشان و همچنين خانواده آن بزرگوار تسلیت میگویم و علو درجات را براي اين مرحوم را از درگاه خداوند متعال خواستارم.

حسین رضاپور

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید