امام جمعه کلاچای: ارتقای علمی کشور در مقابله با تحریم‌ها تاثیرگذار است

خبرگزاری فارس: ارتقای علمی کشور در مقابله با تحریم‌ها تاثیرگذار است
 

امام جمعه کلاچای بر تلاش دانشجویان انقلابی در ارتقای علمی کشور تاکید کرد و گفت: ارتقای علمی در مقابله با تحریم‌ها و رسیدن به توسعه پایدار تاثیرگذار است.

حجت‌الاسلام محمدحسن لطیفی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با گرامیداشت فرا رسیدن روز دانشجو اظهار کرد: 16 آذر ماه یادآور اعتراض دانشجویان استکبارستیز و آزادی‌خواه در سال 1332 به دخالت بیگانگانی مانند آمریکا در امور داخلی کشور است.

وی به وجود تحریم‌ها در کشور اشاره کرد و افزود: دانشجویان انقلابی با تمام توان باید در کسب فضایل اخلاقی و دینی در ارتقای علمی کشور برای مقابله با تحریم‌ها و رسیدن به توسعه پایدار تلاش کنند.

خطیب جمعه کلاچای با اشاره به شهادت آیت‌الله مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه، تصریح کرد: دانشگاه مرکز پرورش انسان‌های فرهیخته و تامین‌کننده نیازهای فیزیکی، روحی و فرهنگی انسان است و وحدت این دو پایگاه به رشد و توسعه همه‌جانبه کشور کمک می‌کند.

وی تلاش دشمنان انقلاب و نظام اسلامی را در راستای ایجاد اختلاف و شکاف بین حوزه و دانشگاه دانست و بیان کرد: وحدت بین حوزه و دانشگاه نیاز ضروری جامعه است.

لطیفی به سفر رئیس‌جمهور به استان گلستان و افتتاح راه‌آهن شمال ـ جنوب اشاره کرد و گفت: راه‌اندازی خط ریلی جدید تاثیر قابل توجهی در رشد حجم تجارت با کشورهای منطقه دارد و راهکاری برای مقابله با تحریم‌ها و رسیدن به توسعه پایدار است.

وی در ادامه به محروم بودن کلاچای از وجود پزشکان متخصص برای درمان بیماران اشاره کرد و یادآور شد: مسئولان حوزه سلامت و درمان به درمان مردم منطقه کلاچای توجه بیشتری داشته باشند./منبع فارس

 

 
 
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید