امام جمعه ایلام: توقع رهبری از قوای سه‌گانه برخورد جدی و عملی با مفاسد اقتصادی است

خبرگزاری فارس: توقع رهبری از قوای سه‌گانه برخورد جدی و عملی با مفاسد اقتصادی است
 

امام جمعه ایلام گفت: یکی از مطالبات اصلی و جدی رهبری و مردم از دولت‌ها اصلاح ساختار اقتصادی و سیستم اداری است و باید با اقدامات عملی برای تحقق مبارزه با مفاسد اقتصادی گام برداشت.

آیت‌الله محمدنقی لطفی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه ایلام اظهار داشت: فتنه و خیانت سران فتنه 88 هرگز فراموش‌شدنی نیست چراکه این فتنه در تاریخ 35 ساله انقلاب بی‌نظیر و در عین حال چالش بزرگی برای نظام انقلاب بود.

وی ادامه داد: قرائن و شواهد متقن حکایت از آن دارد که هدف فتنه‌گران و حامیان خارجی آنها براندازی و برچیده شدن نظام جمهوری اسلامی بود، چراکه از رژیم فاسد و کودک‌کش صهیونیستی و رژیم جنایتکار آمریکا و برخی از دولت‌های غربی و عربی گرفته تا گروهک‌های ضدانقلاب نظیر کومله، دموکرات، منافقین، سلطنت‌طلب‌ها و خانواده‌های معدومین و باندهای بین‌المللی قاچاق مواد مخدر با حمایت از سران فتنه برای انتقام‌گیری از ملت و رهبری نقش‌آفرینی کردند.

لطفی تصریح کرد: جرم فتنه‌گران که با دروغ تقلب حماسه شورانگیز و دشمن‌شکن ملت را متهم و دشمنان کینه‌توز را شاد و امیدوار کردند و کیان و اساس نظام اسلامی که میراث گرانقدر امام و شهیدان بود را نشانه گرفتند، هرگز قابل چشم‌پوشی نیست.

امام جمعه ایلام در بخش دیگری از سخنانش به پیام رهبر فرزانه انقلاب به «همایش ملی ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد»اشاره کرد و افزود: اساساً مفاسد اقتصادی و فساد اداری یکی از چالش‌های بزرگ در همه دولت‌ها چه دولت فعلی و چه دولت‌های گذشته است که هنوز هم نسبت به ریشه‌یابی و شناسایی عوامل اصلی و دست‌های پشت پرده آن اقدام جدی صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: البته هر دولتی در ابتدای فعالیت خود شعار مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری را پررنگ‌تر از هر شعار دیگری مطرح کرده اما در عمل رفته رفته تعلل و سستی بر آن حاکم می‌شود.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: مسلماً یکی از مطالبات اصلی و جدی رهبری و مردم از دولت‌ها اصلاح ساختار اقتصادی و سیستم اداری است. مفاسد اقتصادی و اداری فتنه بزرگی است که قطعاً مکمل فتنه سیاسی 88 است که تحریم‌های گسترده اقتصادی آمریکا و متحدان غربی آن به خاطر شکست فتنه 88 بود.

لطفی تصریح کرد: پیام رهبری به این همایش تکلیف قوای سه‌گانه را روشن کرد که با همایش و برپایی سمینار دردی دوا نشده و باید با اقدامات جدی و عملی برای تحقق فرمان رهبری در مقابله با مفاسد اقتصادی و اداری گام برداشت.

خطیب جمعه ایلام در بخش دیگری از سخنانش به اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: حضور میلیون‌ها زائر عاشق در روز اربعین در کربلای معلی بزرگ‌ترین و شورانگیزترین زیارت در جهان است که علاوه بر نمایش اقتدار و اتحاد و انسجام ملت اسلامی در برابر آمریکا و رژیم صهیونیستی تیر خلاصی بر پیکر نجس و پلید گروهک داعش و سایر گروهک‌های تکفیری است.

امام جمعه ایلام گفت: گردهمایی میلیون‌ها زائر در جوار مرقد منور سرور و سالار شهیدان دارای پیام‌های مهم سیاسی، فرهنگی و ... است که اولین پیام این حماسه آن است که هنوز عاشورا زنده است و مبارزه با ظلم و ستم و دیکتاتوری پیام اصلی و راهبردی عاشوراست.

وی از مردم و مسئولان استان و به ویژه مردم شریف مهران که در استقبال گرم و صمیمی از ده‌ها هزار زائر اربعین حسینی سنگ تمام گذاشتند تقدیر و تشکر کرد و افزود: امیدوارم در حین بازگشت زوار نیز مردم استان و مسئولان در ارائه خدمات به زوار حسینی سنگ تمام بگذارند.

خطیب جمعه ایلام همچنین به تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی به فرمان امام راحل در سال 1363 اشاره کرد و گفت: تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی است هدف اصلی از تشکیل این شورای عالی، اسلامی‌ کردن محتوای دروس در دانشگاه‌ها و نظام آموزشی و تربیت عناصر انقلابی است./ منبع فارس

 
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید