ارتش سوریه منطقه «میدعا» در غوطه شرقی را از تروریست‌ها بازپس گرفت

 

ارتش سوریه طی عملیاتی در غوطه شرقی بر منطقه میدعا و مزارع اطراف آن مسلط شد

 

 

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، شبکه المیادین از سیطره ارتش سوریه بر منطقه میدعا و مزارع اطراف آن در غوطه شرقی دمشق خبر داد.

افزایش آمار کشته‌ها و زخمی‌های حملات تروریست‌ها به حلب به 15 کشته و 50 زخمی

المیادین همچنین اعلام کرد: بر اثر حملات تروریست‌ها به منطقه الاشرفیه حلب 15 نفر کشته و 50 نفر دیگر زخمی شده‌اند.

در همین منابع نظامی سوری اعلام کردند: ارتش در سعسع در حومه دمشق ضمن به هلاکت رساندن تعدادی از تروریست‌ها ادوات متعلق به آنها را نیز منهدم کرد.

این منابع از عملیات گروه ویژه ارتش سوریه علیه تروریست‌های جبهه النصره و گروه موسوم به جیش الفتح در الکفیر در حومه ادلب خبر دادند و افزودند:‌ نیروهای ویژه مراکز وابسته به تروریست‌ها را نزدیک کارخانه شکر در شهر جسر الشغور هدف قرار دادند و تعدادی از تروریست‌ها را به هلاکت رساندند و برخی دیگر را زخمی کردند.

به‌گفته منابع سوری در عملیات ارتش سوریه در جنوب غرب شهر جسر الشغور در حومه ادلب و السرمانیه و غانیه و نیز منطقه اریحا در حومه جنوبی ادلب تعدادی از تروریست‌ها به هلاکت رسیدند.

حملات جنگنده‌های سوری به مراکز تروریست‌ها در حومه حماه

در حومه حماه و در عقیربات و جنی العلباوی در حومه شرقی حماه، جنگنده‌های سوری مراکز وابسته به گروه‌های مسلح را هدف قرار دادند. تروریست‌ها به هلاکت تعدادی از سرکرده‌های خود از جمله محمد خالد الشیخ سرکرده گروه موسوم به الزبیر و مشیب الشیبانی تروریست سعودی جبهه النصره و یحیی خلف الیوسف و عمار محمد عبدالجلیل عثمان اعتراف کردند.

قنیطره و درعا کانون عملیات ارتش سوریه

در مناطق مختلف درعا شامل منطقه الکرک و الاربعین، جنوب غرب الیرموک و عتمان، زمرین و اللجاه و الحویشات و البیعات ارتش سوریه طی عملیات‌هایی مراکز وابسته به گروه‌های مسلح را هدف قرار داد و تعدادی از تروریست‌ها از جمله اسلام زاید المصری و احمد الرشید و مجد صلاح الحریری را به هلاکت رساند.

در حومه قنیطره ارتش سوریه در مناطق رسم الشولی در حومه جنوبی قنیطره و تپه حمد مواضع گروه‌های مسلح را هدف قرار داد و تعداد زیادی از تروریست‌ها را به هلاکت رساند و برخی دیگر را زخمی کرد.

عملیات ارتش علیه گروه‌های مسلح در حلب

در مناطق قاضی عسکر، شیخ سعید، الراشدین اربعه، هنانو، الاشرفیه، عندان، حیان، بنی‌زید، حلب القدیمه و اللیرمون و دازه عزه در حلب و نیز روستاهای خان العسل در منطقه جبل سمعان در حلب ارتش سوریه ضمن به هلاکت رساندن تروریست‌ها ادوات آنها را منهدم کرد.

هلاکت ده‌ها تروریست در حومه حمص     

در روستاهای ابوحوادید، مسعده، السلطانیه، رجم العالی، سلام شرقی و رحوم در حومه حمص ارتش سوریه طی عملیات‌هایی علیه گروه‌های تروریستی تلفات سنگینی به آنها وارد کرد. در الرستن التحتانی و تلبیسه مواضع تروریست‌های النصره و گروه موسوم به احرار الشام هدف قرار گرفت. پایگاه وابسته به گروه‌های مسلح از هلاکت زاهر ایوب سرکرده سابق شورای نظامی و اتاق عملیات تروریست‌ها در الرستن خبر دادند.

پیشروی ارتش سوریه در حومه شمالی لاذقیه

در لاذقیه ارتش سوریه پیشروی‌هایی به‌سوی ارتفاعات نبی‌یونس در حومه شمالی این استان داشتند و در این عملیات تعدادی از تروریست‌ها را به هلاکت رساندند و برخی دیگر را زخمی کردند.

انهدام مرکز بمب‌گذاری خودروهای تروریست‌ها

در دیرالزور ارتش سوریه یک مرکز بمب‌گذاری خودروها وابسته به داعش را در منطقه کوی فرودگاه قدیم منهدم کردند و تعداد زیادی را به هلاکت رساندند. در اطراف روستای حطله در حومه این استان نیز ارتش سوریه عملیاتی علیه گروه‌های مسلح انجام داد.

بازرگانان درعایی تروریست‌ها را به چالش کشیدند

از سوی دیگر در درعا با وجود اقدامات تروریستی تجار و صاحبان حرف به ادامه فعالیت و بازگشایی مراکز بازرگانی اصرار دارند و مایل به چرخیدن چرخ اقتصاد هستند.

انتهای پیام/*

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید