سردار عروج: یمن تجزیه‌پذیر نیست / جنگ یمن برای حصر تفکر امام است

 

مشاور عالی فرمانده کل سپاه با بیان اینکه تجزیه یمن به دو کشور یمن‌شمالی و یمن‌جنوبی توسط دشمنان در حال پیگیری است گفت: اما انقلاب یمن از نظر ماهیتی با عراق و مصر متفاوت است و تجزیه آن امکان‌پذیر است

.

 

به گزارش خبرگزاری فارساز رشت، سردار خسرو عروج در همایش «یمن تنها نمی‌ماند» با موضوع واکاوی وضعیت حقوق‌بشر در منطقه، در تالار حکمت دانشگاه گیلان با بیان اینکه دانشمندان اروپایی عنوان کردند عصر کنونی عصر فساد است، اظهار کرد: زیرا شاهد افزایش کشتار در مناطق مختلف جهان هستیم و برخی از کشورهای قدرتمند با زور بر افراد ضعیف مسلط می‌شوند.

وی ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی استکبار تلاش کرد تفکر انقلاب اسلامی از ایران خارج نشود و یمن پس از پیروزی انقلاب جانی دوباره گرفت و پس از 50 سال تقسیم به دو کشور یمن شمالی و یمن جنوبی این وضعیت تغییر یافت و با هم متحد شدند.

مشاور عالی فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه امام راحل افکار را در جهت وجدان هر انسان منصفی و به مسیر اصلی هدایت کرده است، تصریح کرد: اثرگذاری اندیشه امام (ره) با سلاح نظامی نیست بلکه با فکر است.

وی به جنایات عربستان در یمن اشاره کرد و گفت: تاکنون بیش از یک‌هزار و 500 نفر در یمن شهید و 20 هزار نفر زخمی شدند و تمام مستکبران دنیا جمع شدند تا فکر امام (ره) را محاصره کنند.

عروج جنگ عربستان در یمن را جنگ تفکرها دانست و خاطرنشان کرد: این جنگ تفکر و قلوب انسان‌هاست و اگر اخلاص وارد عرصه شود حتی یک نفر نیز در میدان مبارزه کند مانند این است که تمام عالم در حال مبارزه هستند.

مشاور عالی فرمانده کل سپاه به تلاش دشمنان مبنی بر تجزیه کشورهای اسلامی اشاره کرد و افزود: استکبار به دنبال تجزیه خاورمیانه به عنوان دهکده‌ای کوچک است.

وی با بیان اینکه تجزیه کشورهای سوریه به سه بخش و عراق به سه بخش و هر کدام با یک رئیس‌جمهور توسط استکبار پیگیری می‌شود، تصریح کرد: تجزیه یمن به دو کشور یمن شمالی و یمن جنوبی توسط دشمنان در حال پیگیری است.

عروج به تفاوت انقلاب مردم یمن با انقلاب‌های عراق و مصر اشاره کرد و گفت: وضعیت یمن از نظر ماهیتی متفاوت است و مردم این کشور برای ایستادن روی پای خود مبارزه می‌کنند.

مشاور عالی فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه رسالت انقلاب اسلامی کمک به تمام مستضعفان جهان است، بیان کرد: جمعی از ملت یمن همراه با انقلاب اسلامی ایران هستند و تعداد این جمع قابل توجه است.

وی ادامه داد: طبقه جوان و روشنفکر یمن موافق انقلاب اسلامی هستند و به تفکر ایستادن روی پای خود اعتماد دارند.

عروج با اشاره به اینکه در مبارزه تنها علم و معرفت کافی نیست، خاطرنشان کرد: امام (ره) فرمود؛ «مبارزه نور می‌خواهد تا مسیر را باز کند و مردم یمن در این راه در حال حرکت هستند».

مشاور عالی فرمانده کل سپاه به استقامت ملت یمن اشاره کرد و یادآور شد: اگر مردم یمن روند کنونی را ادامه دهند خداوند به آنها کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه نبرد ملت یمن با نور خدا به پیروزی می‌رسد، اظهار کرد: رزمندگان یمن با مقاومت و تکیه به نیروی داخلی به پیروزی می‌رسند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید