مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان: 13 آزاده گیلان پس از اسارت شهید شدند

خبرگزاری فارس: 13 آزاده گیلان پس از اسارت شهید شدند

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان:13 آزاده گیلان پس از اسارت شهید شدند

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، ابراهیم طاهرنژاد ظهر امروز در جمع آزادگان استان با تبریک فرا رسیدن بیست و ششمین سالگرد بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی، اظهار کرد: در چنین روزی 43 هزار آزاده به میهن بازگشتند که دو هزار و 640 نفر آزاده گیلانی بودند.

وی با بیان اینکه این تعداد 6 درصد آزادگان کل کشور را شامل می‌شود، افزود: شهرستان رشت با یک‌هزار و 96 آزاده بیشترین شمار آزادگان استان گیلان را دارد. 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان با بیان اینکه 140 نفر از آزادگان گیلانی بین پنج تا 10 سال اسیر بودند، خاطرنشان کرد: 234 نفر از آزادگان نیز بین 2 تا 5 سال در اسارت بودند.

وی با بیان اینکه برخی افراد نیز بیش از 10 سال در اسارت بودند، تصریح کرد: 80 درصد آزادگان بین 41 تا 50 سال سن داشتند که نشان‌دهنده پیشگامی پیشکسوتان ما برای حفظ کیان میهن بودند.

طاهرنژاد با اشاره به حضور 470 نفر آزاده گیلانی با سن بین 50 تا 60 سال، افزود: 13 نفر از آزادگان گیلانی پس از آزادی از بند اسارت بعثی‌ها به دلیل رنج و مشقت سال‌ها اسارت به درجه رفیع شهادت نایل شدند.

به گفته وی، بیش از 95 درصد از آزادگان به دلیل رنج مجروحیت‌های ناشی از دوران اسارت جانباز هستند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان با بیان اینکه در قبیله احرار اسارت وجود ندارد، خاطرنشان کرد: امام راحل که خود پدر تمام آزادگان بودند درباره آزادگان فرمودند «اگر آزادگان بازگشتند و من نبودم سلام مرا به آنها برسانید و بگویید خمینی(ره) به فکرشان بود».

وی 26 مرداد را یکی از شیرین‌ترین روزهای ملت ایران پس از 22 بهمن خواند و گفت: ایثارگران و آزادگان مطالبه‌ای جز رضای خدا ندارند و ما همواره مدیون جان برکف این عزیزان هستیم.

طاهرنژاد ازدواج و اشتغال فرزندان آزادگان و سامان بخشیدن به مشکلات زندگی آنها را از اولویت‌های بنیاد شهید برشمرد و یادآور شد: آزادگان در مسیر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت پایدارتر از همیشه باقی بمانند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید